Telefony

Telefony biurowe

Telefony VoIP stały się standardem nowoczesnej komunikacji. Główną zaletą, poza znacznie większą funkcjonalnością, jest to, że nie trzeba do nich doprowadzać dedykowanego przewodu, a wystarczy je wpiąć do sieci komputerowej. Proponowane przez nas urządzenia cechuje solidne wykonanie, jakość dźwięku HD oraz szeroka funkcjonalność przy jednoczesnej prostocie obsługi. W naszej ofercie znajdują się telefony i wideo-telefony stacjonarne, a także bezprzewodowe DECT / WiFi oraz terminale wideokonferencyjne.


Urządzenia przemysłowe

W wielu zakładach przemysłowych występują niekorzystne warunki środowiskowe. W zależności od zakładu występuje w nich wysoka / niska temperatura, duży hałas, zapylenie, wilgotność lub kombinacja czynników. Z tego powodu urządzenia komunikacyjne muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb zakładu i warunków występujących w miejscu instalacji.

Oferowane przez nas telefony przemysłowe LELAS zostały zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach, posiadają wysoki stopień szczelności (IP65/66) i bardzo dużą odporność mechaniczną (do IK10). Działają również w szerokim zakresie temperatur (od -40 do +70°С) i mogą pracować w bardzo głośnych warunkach.

Dostępne są modele z klawiatura numeryczną, przyciskami skrótowymi, wyświetlaczem, wbudowanym sygnalizatorem optycznym z tradycyjną słuchawką telefoniczną lub pracujące w trybie głośnomówiącym.

Urządzenia można dodatkowo wyposażyć w głośnik tubowy, sygnalizator optyczny, akustyczny, optyczno – akustyczny.

Telefony dostępne są w wersji analogowej, VoIP (SIP) oraz GSM.

Model przemysłowy serii 402
Telefon przemysłowy serii 402
Telefon przemysłowy serii 344

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą telefonów przemysłowych.


Telefony sterylne

Telefony sterylne to urządzenia, które muszą charakteryzować się specjalną konstrukcją. Zgodnie z normami europejskimi wszystkie urządzenia w salach operacyjnych powinny być czyszczone po każdym użyciu, ponieważ nie powinno być na nich żadnych drobnoustrojów, a przede wszystkim bakterii. Oferowane przez nas telefony do sal operacyjnych LELAS można czyścić wodą i dezynfekować środkami chemicznymi. Ponieważ powierzchnia telefonu jest całkowicie płaska (nie posiada na froncie żadnych śrub i otworów), można ją łatwo wyczyścić, dzięki czemu interkomy są zawsze gotowe do użycia.

Podczas operacji personel medyczny może zgłosić zapotrzebowanie,
np. na krew lub leki oraz może przeprowadzić konsultację z innymi osobami, nieobecnymi w sali operacyjnej, czy pokoju zabiegowym. Wystarczy nacisnąć przycisk i można rozmawiać w trybie głośnomówiącym.

Oferowane telefony aseptyczne dostępne są jako urządzenia podłączane do centrali analogowej lub VoIP (SIP).

Karty katalogowe:


Systemy łączności alarmowej

System Łączności Alarmowej służy do wzywania pomocy lub do informowania o niebezpiecznych zdarzeniach na autostradach.
Składa się on z Kolumn Alarmowych (telefony alarmowe) instalowanych wzdłuż autostrady oraz w Miejscach Obsługi Pasażerów (tzw. MOPach), stacji dyspozytorskiej wraz z komputerowym stanowiskiem wizualizacji i obsługi (jednym lub wieloma), a także serwera zarządzającego systemem.

System zapewnia monitorowanie stanu urządzeń, nagrywanie prowadzonych rozmów, rejestrowanie zdarzeń w systemie i działań wykonanych przez operatorów, jak również generowanie raportów. Redundancja zapewnia ciągłość działania systemu, nawet w razie awarii jednego z kluczowych komponentów.

Oferowane przez nas rozwiązania komunikują się z wykorzystaniem sieci IP oraz jest dostosowane do warunków panujących w miejscu instalacji. Urządzenia zapewniają możliwość wezwania pomocy za każdym razem gdy jest to potrzebne.

Widok autostrady w aplikacji PC:

Opis bloków ikony kolumny: