Interkomy Windowe

Winda osobowa jest jednym z miejsc, z których w przypadku awarii nie mamy możliwości wyjść samodzielnie, lub jej opuszczenie jest bardzo trudne. Z tego powodu wszystkie dźwigi osobowe i towarowo-osobowe muszą być wyposażone w system komunikacji alarmowej – interkomy windowe. W naszej ofercie znajdują się moduły interkomowe lub gotowe panele interkomowe przeznaczone do montażu w kabinach windowych. Umożliwiają one komunikację alarmową z pomieszczeniem ochrony znajdującym się na obiekcie, jak również z centrum alarmowym gdzieś na świecie. Oferowane przez nas urządzenia komunikują się z wykorzystaniem sieci IP i sprawdzą się zarówno w obiektach, w których znajdują się pojedyncze windy, jak i na obiektach o bardzo dużej powierzchni z wieloma windami.

interkomy windowe

Interkomy windowe usprawniają nie tylko obsługę połączeń z wind, lecz posiadają wiele innych funkcji. Możemy odbierać połączenia od operatora do kabiny dźwigu, a także nadawać komunikaty jednocześnie do wielu wind. Innym usprawnieniem, wykorzystywanym najczęściej w hotelach oraz obiektach usługowych, jest automatyzacja zapowiedzi informacyjnych oraz możliwość nadawania muzyki w tle.

Oprócz tego interkomy pozwalają na sieciowanie i przekierowywanie wezwań do odpowiednich jednostek oraz umożliwiają nagrywanie rozmów. Równie ważną funkcjonalnością jest możliwość integracji interkomu windowego ze wszystkimi systemami bezpieczeństwa. Łączą się z takimi usprawnieniami jak platformy monitoringu, a także systemy KD, CCTV, SSWIN oraz SMS.