Głośnik sieciowy IP / VoIP / SIP

Głośnik sieciowy VoIP jest idealny zarówno do tworzenia mikro-stref, jak i do nagłośnienia większego obszaru. Technologia IP pozwala na dynamiczną zmianę grup (stref) głośników oraz na indywidualne dostosowanie głośności każdego urządzenia. Dzięki temu, iż posiadają wbudowany wzmacniacz mocy i obsługują PoE nie ma potrzeby instalacji tradycyjnych, centralnych wzmacniaczy, czy prowadzenia długiego okablowania dla linii głośnikowych i stref nagłośnieniowych. Ponadto, głośniki umożliwiają odgrywanie nagranych wcześniej komunikatów, tj. alarmy, ostrzeżenia, informacje. Komunikaty mogą być przechowywane w samym urządzeniu bądź w serwerze komunikacyjnym, a także nadane wprost od osoby prowadzącej nadzór.

Głośnik sieciowy VoIP często uzupełnia system monitoringu wizyjnego. Dzięki nim, dyżurny w centrum monitorowania, który widzi niepożądane zachowanie przez kamer zainstalowaną na oddalonym obiekcie, zamiast wysyłać patrol w tę okolicę, może nadać komunikat ostrzegawczy przez megafon sieciowy. Zabudowane w głośnikach przekaźniki pozwalają również na wysterowanie sygnalizatora optycznego lub załączenie dowolnego innego urządzenia, w bliskiej okolicy megafonu.

Głośnik VoIP – rodzaje:


Głośnik Tubowy IP

Sufitowy IP

Głośnik Ścienny IP
Głośnik Projektorowy IP

Kolumna głośnikowa IP

Głośniki IP posiadają wbudowane dwa przekaźniki. Można je wykorzystać do sterowania otwieraniem drzwi, bramy, czy zapalaniem światła. Oprócz tego do głośnika można podpiąć logiczne sygnały wejściowe, informujące np o zwarciu krańcówek czy innych stanach w bezpośrednim otoczeniu głośnika, które przesłane są następnie do systemu poprzez protokół HTTP lub MODBUS.