Telefon Sterylny

Telefon sterylny to urządzenie, które musi charakteryzować się specjalną konstrukcją. Zgodnie z normami europejskimi wszystkie urządzenia w salach operacyjnych powinny być czyszczone po każdym użyciu, ponieważ nie powinno być na nich żadnych drobnoustrojów. Dotyczy to przede wszystkim bakterii, ale także innych organizmów mogących osadzić się na urządzeniu. Oferowane przez nas telefony do sal operacyjnych LELAS można czyścić wodą i dezynfekować środkami chemicznymi. Ponieważ powierzchnia telefonu jest całkowicie płaska (nie posiada na froncie żadnych śrub i otworów), można ją łatwo wyczyścić, dzięki czemu interkomy są zawsze gotowe do użycia.

Podczas operacji personel medyczny może zgłosić zapotrzebowanie
np. na krew lub leki oraz może przeprowadzić konsultację z innymi osobami, nieobecnymi w sali operacyjnej, czy pokoju zabiegowym. Wystarczy nacisnąć przycisk i można rozmawiać w trybie głośnomówiącym. Tego typu telefon, dzięki szybkiej komunikacji wewnątrz szpitala, może pomóc w uratowaniu życia pacjenta.

Oferowane telefony aseptyczne dostępne są jako telefony podłączane do centrali analogowej lub VoIP (SIP).

Interkom medyczny można podłączyć do telefonicznej centrali analogowej lub jako interkom VoIP. Dzięki temu, można go stosować w zintegrowanym systemie komunikacji wewnątrz placówki medycznej.

Systemy i urządzenia z naszej oferty mogą pracować w wydzielonym systemie lub jako zintegrowane z innymi systemami komunikacyjnymi, znajdującymi się na obiekcie tj. centrala telefoniczna, nagłośnienie czy system przyzywowy.

Telefon sterylny – katalogi: