Branże i Zastosowania

Pracownicy i klienci oczekują bezpieczeństwa. Dąży się do zapewnienia najwyższego możliwego stopnia ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami, sytuacjami kryzysowymi i nieprzyjemnymi zdarzeniami. Zarządzanie budynkiem komercyjnym przy wykorzystaniu sprawnego systemu komunikacji może chronić aktywa i zapewniać bezpieczeństwo wszystkim osobom w obrębie kompleksu.

W ramach naszej oferty możemy zapewnić:

 

W służbie ochrony zdrowia błędy mogą kosztować ludzkie życie. Wymusza to konieczność szybkiej i sprawnej komunikacji pomiędzy personelem, pacjentami i oddziałami. Potrzebne są systemy zapewniające szeroką gamę wygodnych i użytecznych funkcji, z których wszystkie zapewniają bezpieczeństwo personelu, pacjentów i gości. Oferowane przez nas rozwiązania komunikacyjne są odpowiednie dla szpitali, placówek medycznych, domów opieki nad osobami starszymi i laboratoriów.

Dla sektora medycznego proponujemy:

 

Niezawodność działania systemów transportowych zależy w dużej mierze od skuteczności systemów komunikacji i bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy podróż odbywa się w dzień, czy w nocy, samemu czy z rodziną, ważne jest, aby pasażerowie i personel czuli się bezpiecznie podczas korzystania z całej infrastruktury transportowej. Zapewniamy rozwiązania, które działają skutecznie w systemach transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego.

Przykładowe zastosowania to:

 

W szkołach i na uczelniach istotne jest, aby osoby mogły skoncentrować się na nauce i nauczaniu w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. Aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój uczniów oraz nauczycieli, niezbędne jest wdrożenie kompleksowego systemu komunikacji i bezpieczeństwa. Oferujemy systemy zapewniające funkcjonalność odpowiednią dla szkół podstawowych, średnich, uczelni wyższych, a także dla całych kampusów uczelnianych. Nasze rozwiązania wyposażone są w przyjazne dla użytkownika urządzenia komunikacyjne, integrację z innymi systemami bezpieczeństwa.

Przykładowe rozwiązania to:

 

 


 

Osoby pracujące w warunkach przemysłowych są cały czas narażone na zagrożenia. Ekstremalne temperatury, duży hałas, zapylenie, czy wilgotność to tylko kilka nieprzyjaznych czynników negatywnie wpływających na pracowników. Aby zapewnić bezpieczeństwo w takich warunkach, niezbędne jest posiadanie niezawodnego systemu komunikacji i bezpieczeństwa. Oferowane przez nas rozwiązania są skuteczne i można je dostosować do indywidualnych wymagań w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i ochrony wszystkim osobom przebywającym na terenie zakładu.

W ramach naszej oferty proponujemy:

 

Każdego dnia na całym świecie ludzie przemieszczają się poprzez przestrzeń publiczną. Zarówno osoby poruszające się w pojedynkę jak i w grupach, wymagają łatwego dostępu do pomocy w razie potrzeby, niezależnie od tego czy jest dzień, czy noc. Analogicznie, służby porządkowe jak i organizacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, potrzebują narzędzi, dzięki którym mogą zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z takich narzędzi jest niezawodny system komunikacji indywidualnej i masowej zapewniający dystrybucję wiadomości w nagłych przypadkach.

W ramach naszej oferty możemy wyróżnić:

 

 

WIW-63 to stacja interkomowa z 6 przyciskami przeznaczona do komunikacji głosowej za pośrednictwem infrastruktury sieci IP. Interkom przeznaczony jest do montażu podtynkowego. Jego wandaloodporna i wodoodporna konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej kwasoodpornej gatunku 1.4301 dzięki czemu umożliwia ciągłe użytkowanie interkomu w trudnych warunkach, panujących w jednostkach penitencjarnych.

Interkom posiada 6 przycisków: przycisk wezwania, przycisk wyboru kanału muzycznego, 2 przyciski regulacji głośności, przyciski sterowania oświetleniem oraz otwieraniem okna. Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa posiada również wbudowany czujnik sabotażu informujący o manipulacji osadzonego przy interkomie i naruszeniu jego konstrukcji. WIW-63 umożliwia realizacje połączeń indywidualnych, wywołań grupowych i ogólnych, a także odbiór sygnału radiowęzła (7 niezależnych kanałów).

 

Interkom umożliwia przekazywanie zrozumiałych komunikatów dzięki wydajnemu wzmacniaczowi mocy klasy D, który zapewnia bardzo dużą głośność oraz przesyłanie dźwięku w szerokim paśmie akustycznym. Zapewnia również funkcję detekcji hałasu, dzięki której po przekroczeniu określonego poziomu hałasu zaalarmuje strażników o takim zdarzeniu.

Do interkomu może zostać podłączony sygnalizator optyczny sygnalizujący wezwanie z celi oraz zewnętrzny przycisk kasowania wezwania.

 

Pozostałe wersje interkomów więziennych:

 

Wersja z czterema przyciskami
Wersja z jednym przyciskiem

 


 

Karty katalogowe:

VPI-1_Interkom_Więzienny_IP – 1 przycisk

VPI-4_Interkom_Więzienny_IP – 4 przyciski

VPI-6_Interkom_Więzienny_IP – 6 przycisków

 


 

Referencje i artykuły:

 

 

Parking, niezależnie od tego czy jest mały czy duży, z obsługa lokalną czy bezobsługowy, jedno czy wielopoziomowy, musi posiadać sprawny i niezawodny system komunikacji. Dzięki niemu można poinformować obsługę o niepożądanych zdarzeniach, a ludzie potrzebujący pomoc szybko ją otrzymają.

Parkingi to miejsca, w których często dochodzi do
nieprzyjemnych zdarzeń. Może to być wykrycie uszkodzenia pojazdu, awaria
automatu płatniczego czy szlabanu, nie wspominając o działaniach
przestępczych. Dzięki systemowi interkomowemu ludzie mają możliwości
komunikacji z obsługą i ochroną.

Sprawny system komunikacji to
również niższe koszty obsługi oraz bardziej wydajne wykorzystanie
posiadanych przez operatora parkingu zasobów. Przyczynia się do tego
choćby możliwość zdalnego nadzoru nad obiektem, czy możliwość
sieciowania parkingów.

Wybrane funkcje komunikacyjne:

 

  • obsługa połączeń ze szlabanów i automatów płatniczych
  • połączenia alarmowe do obsługi i ochrony
  • kontrola wejścia do wybranych pomieszczeń
  • nadawanie komunikatów nagłośnieniowych nagranych i „na żywo”
  • nadawanie muzyki w tle
  • możliwość sieciowania i przekierowywania wezwań z parkingu
  • nagrywanie rozmów
  • łączność z radiotelefonami
  • integracja z systemami bezpieczeństwa (platformy monitoringu, KD, CCTV, SSWIN, SMS)