Terminale Biurkowe

Terminale biurkowe instalujemy tam, gdzie zachodzi potrzeba uproszczonej obsługi oraz dużej niezawodności. Duże przyciski, prostota obsługi i ponadprzeciętna wytrzymałość to słowa kluczowe dla tego typu urządzeń. Często stosujemy je w przemyśle we współpracy z interkomami o podwyższonej klasie odporności. Możemy je wykorzystywać również jako pulpity mikrofonowe w systemach nagłośnieniowych. Dzięki nim, zbudujemy prosty system komunikacji wewnątrz firmy. Osoba obsługująca terminal biurkowy korzystając z klawiatury numerycznej może połączyć się z wybranym telefonem. Za pomocą odpowiednich znaków połączymy się z systemem nagłośnienia w całej firmie lub nagłośnieniem jednej strefy biurowej. Cały system opiera się na sieciowym systemie VoIP.

terminale biurkowe

Odpowiednio dostosowane nagłośnienie VoIP pozwala na integrację wszystkich systemów, potrzebnych do zapewnienia najwyższej jakości przesyłu wiadomości głosowych. Połączenie pulpitu mikrofonowego IP wraz z interfejsem muzycznym oraz wszelkiego typu głośnikami pozwala przekazywać najważniejsze informacje do całego obiekty, wybranych stref nagłośnienia lub do konkretnego głośnika. Jego podstawowymi elementami są właśnie terminale biurkowe, nazywane także pulpitem mikrofonowym IP.

System nagłośnienia pomaga nie tylko w komunikacji, ale także jako uzupełnienie systemu wizyjnego. Obiekty publiczne oraz prywatne, często wyposażamy w kamery. Zamontowane przy nich głośniki, połączone z terminalami biurkowymi mogą wspomóc ochronę obiektu. Przykładowo, w sytuacji gdy osoba niepożądana wchodzi na teren obiektu, możemy nadać komunikat informujący o wejściu na teren prywatny.