Serwer komunikacyjny V-Cast

V-Cast jest serwerem komunikacyjnym, zarządzającym zarejestrowanymi stacjami. Dzięki swojej skalowalności znajduje zastosowanie w małych systemach pracujących lokalnie, jak i umożliwia stworzenie systemu rozproszonego geograficznie, składającego się z wielu serwerów połączonych poprzez sieć internetową.

Możliwe również jest udostępnienie serwera na publicznym adresie IP. Dzięki temu urządzenia VoIP mogą logować się do serwera przez internet.

V-Cast Communication Server obsługuje abonentów wewnętrznych VoIP oraz analogowych. Zapewnia również zinegrowaną komunikację z systemami zewnętrznymi i PSTN poprzez SIP, łącza cyfrowe, analogowe i GSM.

V-Cast

Serwer umożliwia realizację połączeń indywidualnych, wywołań grupowych i ogólnych. Może także przekierowywać połączenia, oraz przechowywać w wewnętrznej pamięci nagrane komunikaty głosowe i alarmowe. Serwer komunikacyjny umożliwia również implementację dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak monitorowanie podłączonych urządzeń, czy integrację z zewnętrznymi systemami bezpieczeństwa. Serwer komunikacyjny umożliwia również nagrywanie rozmów wewnętrznych i zewnętrznych.

Oferowany serwer umożliwia przekazywanie zrozumiałych komunikatów głosowych dzięki przesyłaniu dźwięku w szerokim paśmie akustycznym. Pozwala wykonywać połączenia telefoniczne wewnątrz tej samej sieci IP oraz łączy się z nagłośnieniem zamontowanym w budynku. Dzięki możliwości zdalnego dostępu, możemy monitorować urządzenia nawet z drugiego końca świata. Nie musimy się martwić o brak dostępu do systemu zarządzania firmą, ponieważ serwer v-cast pozwala także na połączenie wszystkich systemów w aplikacji mobilnej.

v-cast

Przykładowe zastosowanie: